• WYCIECZKA DO "BAJKI PANA KLEKSA"

• Dnia 14 maja 2024r. dzieci z grupy „Sówki” ze swoimi Paniami wybrały się z wizytą do „Bajki Pana Kleksa” w Katowicach. Tematem przewodnim wycieczki był „Podwodny Świat Królowej Aby”, który w ciekawy sposób wprowadzał dzieci w tematykę ekologii i ochrony środowiska. Zaczarowany Świat Pana Kleksa był pełen różnych atrakcji:  łamigłówek, eksperymentów i zagadek.  Zabawy było co niemiara, przez co dzieci  wróciły z wielkim uśmiechem na twarzy, ogromem wiedzy i nowych doświadczeń.

• Zajęcia czytelnicze

• 14 maja dzieci z grupy VI “Zajączki” wybrały się do Osiedlowej Biblioteki Publicznej na spotkanie czytelnicze. Panie pracujące w bibliotece przeczytały dzieciom opowiadanie “Wypożyczalnia skrzydeł” Iwony Pietrzak-Płachty. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały treści opowiadania. Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wysłuchały zagadek o znanych im bajkach. Zwieńczeniem tego spotkania było wykonanie własnej zakładki do książki.
            Serdecznie dziękujemy Paniom z biblioteki za spotkanie.

• Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy

• 13-go maja dzieci z grupyZajączki” i „Jeżyki” odwiedziły Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Najpierw przedszkolaki wysłuchały opowiadania o chlebie, po czym otrzymały kawałek ciasta drożdżowego, z którego uformowały swój mały bochenek chleba. W zamkowych komnatach dzieci zatańczyły średniowieczny taniec oraz brały udział w zabawach np. z wykorzystaniem poduszek. Każdy mógł poczuć się jak średniowieczny rycerz i potrzymać prawdziwy miecz. W chwili odpoczynku przedszkolaki spożyły smaczny obiad.
            Na zakończenie wycieczki, dzieci wybrały się w ostatnie magiczne miejsce, a mianowicie  na duży plac zabaw. Tego dnia wszystkie przedszkolaki się świetnie bawiły, a wycieczka zalicza się do bardzo udanych i z pewnością na długo zapadnie w pamięci „Zajączków” i „Jeżyków”.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu dzieci z grupy „Misie” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Domu Kultury Osiedle. Przedszkolaki z zainteresowaniem poznawały bibliotekę, wysłuchały zabawnej bajki, którą przeczytała jedna z Pań Bibliotekarek oraz uczestniczyły w zorganizowanych zabawach. Dzieci złożyły Paniom życzenia, wręczyły laurkę oraz obiecały systematycznie odwiedzać bibliotekę.

• Wycieczka Grupy "Żabki" i "Biedronki".

• W ostatni wtorek dzieci z grupy "Żabki" oraz "Biedronki" wybrały się ze swoimi paniami na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Dla niektórych była to pierwsza poważna podróż autokarem. Celem wycieczki było poznanie życia naszych przodków, procesu powstawania chleba i masła kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się w miejscu publicznym oraz wdrażanie do zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki. Dzieci zobaczyły jak kiedyś mieszkali ludzie, skąd brali wodę i jedzenie. Największą atrakcją było karmienie zwierząt: kóz, owiec i królików oraz zabawa na starych wozach. Każdy mógł własnoręcznie wykonać podpłomyk, a następnie zjeść go ze swojskim masłem, miodem lub smalcem popijając kawą zbożową.

Przedszkolaki zadowolone i pełne nowych doświadczeń wróciły bezpiecznie do przedszkola.

• PRZEDSZKOLA W OKRESIE WAKACJI

• Przedszkola publiczne czynne w okresie wakacji od 1 lipca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r.

W miesiącu lipcu czynne będą przedszkola:

Publiczne Przedszkole Nr 1 w Pawłowicach,

Publiczne Przedszkole w Golasowicach,

Publiczne Przedszkole w Warszowicach.

W miesiącu sierpniu czynne będą przedszkola:

Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie – Osiedle Pawłowice,

Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach,

Publiczne Przedszkole w Krzyżowicach.

Opieką objęte będą dzieci, które w bieżącym roku szkolnym uczęszczają do przedszkoli prowadzonych przez gminę Pawłowice.

Dzieci należy zgłaszać ww. przedszkolach do 5 czerwca bieżącego roku.

Zapisy w naszym przedszkolu 06.05.2024 – 05.06.2024r.