• Zbiórka z okazji Dnia Dziecka

• Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie organizuje zbiórkę artykułów papierniczych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.
            Zbieramy: zeszyty, bloki, farby, kleje, kredki, flamastry, plastelinę.
            Prosimy przekazywać rzeczy nowe. Zbiórka trwa do 31.05.2022r.

• Dzień Strażaka

• Każdego roku, 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. Z tej okazji przedszkolaki na zajęciach poznały specyfikę pracy strażaków, wykonywały prace plastyczne i brały udział w różnego rodzaju zabawach tematycznych. Nauczyciele uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Wszystkim strażakom życzymy bezpiecznej służby, oraz wszelkiej pomyślności !

• Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Biedronki" i "Misie

• Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodzie” odbyła się 27 kwietnia. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości :Pani Dyrektor Anny Ganiek i pani Wicedyrektor Aleksandry Zazulak. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ w ich życiu. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Ganiek.

• EkoDraka dla przedszkolaka

• Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zorganizowała IX edycję Gminnego Konkursu Ekologicznego EkoDraka dla przedszkolaka. Konkurs odbył się 26 kwietnia 2022 r w sali głównej Domu Kultury Osiedle. Tematem tegorocznych zmagań było zdrowe odżywanie, uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością książki Anny M. Poznańskiej „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”
            Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn z przedszkoli publicznych  naszej gminy. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy IX „SÓWKI”, której udało się zdobyć II miejsce.
            Rozgrywki obejmowały sześć różnorodnych zadań, m.in. warzywne zagadki, rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłów czy segregowanie na czas ziaren fasoli i ciecierzycy. Dodatkową konkurencją była prezentacja pracy Zdrowie na talerzu, wykonanej wcześniej w przedszkolu.

• Konkurs piosenki ekologicznej

• W ramach realizacji zadań programu własnego Edukacji Ekologicznej „Ekolog- to ja” dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu został przeprowadzony konkurs piosenki ekologicznej. Wzięły w nim udział wszystkie grupy uczęszczające do naszej placówki. Organizatorkami konkursu były Panie: Patrycja Jędrzejczak i Anna Wawerska. Celem konkursu była popularyzacja ekologicznych postaw dzieci poprzez muzykę i śpiew, oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Ganiek, Pani Wicedyrektor Aleksandra Zazulak, Pani Barbara Baron- nauczyciel muzyki dokonywało oceny występu dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki; według następujących kryteriów: zgodność z tematyką, sposób prezentacji, wykonanie pod względem poprawności muzycznej.
            Mali artyści zaprezentowali się w piosenkach o tematyce ekologicznej. Wszyscy bardzo się starali, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dodatkowym atutem występów były wspaniałe stroje i emblematy. Świetnie wykonane piosenki  z odpowiednim ruchem scenicznym wszystkim bardzo się podobały.

27 kwietnia miało miejsce uroczyste wręczenie nagród.  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa 3-4latki:

I miejsce-  grupa "Zajączki"

II miejsce- grupa "Biedronki"

III miejsce- grupa "Żabki

Wyróżnienie- grupa "Misie"

Kategoria wiekowa 5-6 latki:

I miejsce- grupa "Jeżyki", grupa "Sówki"

II miejsce- grupa "Liski", grupa "Wróbelki"

III miejsce- grupa "Wiewiórki"

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.