• Mali chemicy

• W środę 24 stycznia dzieci z grupy „Sówki” na zaproszenie Pani Moniki Sławackiej i siódmoklasistów z kółka chemicznego uczestniczyły w warsztatach chemicznych. Przedszkolaki oglądały ciekawe eksperymenty, przeprowadzane przez starszych kolegów a także sami uczyli się poprzez doświadczanie. Obserwowały różne materiały pod mikroskopem, sprawdzały gęstość cieczy, ph cytryny i cebuli, budowały modele cząsteczek. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak „sztuczny śnieg”, który w przeźroczystych bombkach dzieci mogły zabrać ze sobą.

Takie doświadczenia na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci.

• Jasełka

• Niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia są już za nami, jednak nadal pozostajemy w ich „oktawie”... Dlatego nasze Przedszkolaki przygotowały Jasełka, czyli przedstawienie którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się najstarsze przedszkolaki czyli dzieci z grup "Wróbelki” oraz „Liski”.

Wspaniały nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali, Przedszkolaki na moment przestały być dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed ponad dwóch tysięcy lat...
            Mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, atmosferę i podbiły serca widowni.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to czas bali, także w przedszkolu. Nasz Bal Przebierańców odbył się w piątek 19.01.2024.r Dzieci wyczekiwały go od wielu, wielu dni. Wszyscy przyszli wystrojeni nie do poznania. Byli superbohaterowie, zwierzątka, księżniczki, policjanci, strażacy i inne postaci. Sala przedszkolna zamieniła się w salę balową, jej wystrój zachęcał wszystkich do zabawy.

Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach.

• „Hu hu ha, a nam zima nie jest zła”

• Dzieci z gr Liski postanowiły zrobić sobie do zabawy sztuczny śnieg wykorzystując do tego celu: mąkę ziemniaczaną oraz piankę do golenia. Biały miękki puch do złudzenia przypominał prawdziwy śnieg do tego wcale nie było nam zimno w ręce. Taka zabawa to dla dzieci wspaniałe doznanie sensoryczna, oraz rozwój zmysłu dotyku i wzroku.

• Zajęcia z dogoterapeutą

• W miesiącu grudniu oraz styczniu dzieci z grup " Żabki", "Biedronki"  "Wiewiórki" "Misie "Wróbelki" "Zajączki" oraz "Jeżyki" miały  okazję uczestniczyć w zajęciach z Dogoterapii. Odwiedziła nas Pani Monika wraz ze swoim pupilem suczką Lili. Pani Monika przypomniała dzieciom zasady zachowania się przy spotkaniu z obcym psem oraz podstawowe zadania dotyczące pielęgnacji i opieki nad naszymi pupilami. Suczka  Lili przywitała nas radosnym merdaniem ogona. Spotkanie miało  na celu wyrabianie wśród dzieci poczucia obowiązku opieki nad zwierzętami oraz szacunku wobec wszystkich żywych stworzeń. Dzieci  przyjęły naszych gości z wielką radością i ochoczo wykonywały zaproponowane przez Panią Monikę zabawy z psem :przywitanie się z psem,głaskanie psa, nakarmienie smakołykami itp. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie dzieci. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.
            Dziękujemy Pani Monice za wspólne zajęcia

Grupa Misie