• Our capcakes

• W środę 21 lutego na zajęciach gościliśmy uczniów z klasy 7. Wspólnie z nimi przedszkolaki poznawały nazwy produktów w języku angielskim, potrzebnych do upieczenia babeczek. Dzieci z zainteresowaniem powtarzały słownictwo, angażowały się w przygotowane zadania, tańczyły przy muzyce. W małych grupach, przy pomocy starszych kolegów i koleżanek kolorowały duże babeczki. Specjalnym gościem podczas zajęć była nauczycielka pochodząca z Rumunii, która odwiedziła naszą placówkę w ramach programu „Erasmus+”.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia.

• "Brudne zadanie"

• W lutym grupa "Zajączki w ramach projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" zrealizowała kolejne działanie pt. "Brudne zadanie". Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. "Zajączki" świetnie bawiły się podczas malowania na folii palcami moczonymi w farbie. Wyzwalały swoją kreatywność i inwencję twórczą. Zadanie to wywołało wiele radości u dzieci.

• Wieczór z bajkami polskimi

• W środę 21 lutego już po raz drugi w naszym przedszkolu został zorganizowany wieczór z bajkami. Tym razem przedszkolaki na wielkich ekranach oglądały przygody bohaterów najpopularniejszych polskich bajek : "Reksio", "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek" czy "Koziołek Matołek ".Pod osłoną wieczoru, na poduchach, z popcornem dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorowankę. Wszyscy z uśmiechami na ustach wracali do swoich domów

• "Tanecznym krokiem"- warsztaty

• Dzieci z grupy IV. "Biedronki" dnia 20.02.24r. wzięły udział w warsztatach tanecznych w Osiedlowym Domu Kultury "Tanecznym krokiem". Na warsztatach przedszkolaki poznały i uczyły się podstawowych kroków do gorących rytmów samby. A wszystko odbyło się pod czujnym okiem instruktora tańca w przyjaznej atmosferze. Taniec był urozmaicony wcześniejszą rozgrzewką żeby zaszczepić dzieciom miłość do tańca oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć była zwracana uwaga na poprawną postawę, rytmikę, poprawę sprawności fizycznej oraz umiejętność koncentracji. Udział w warsztatach był dla wszystkich ciekawym i radosnym doświadczeniem.

• Podziękowanie

• Od kilku lat Nasze przedszkole w listopadzie za pośrednictwem stowarzyszenia „IV piętro” organizuje zbiórkę Mikołajkową dla dzieciach z oddziału onkologii, hematologii i chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka  w Katowicach. W podziękowaniu za zaangażowanie w zbiórkę otrzymaliśmy od Nich podziękowanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję. Pamiętajmy dobro powraca😉

• Molekularium

• 16 lutego do naszego przedszkola przyjechało mobilne molekularium, w którym odbył się pokaz filmu edukacyjnego "Krecik odkrywa świat". Po wejściu do ogromnej kopuły dzieci mogły odbyć wraz z krecikiem i jego przyjaciółmi ciekawą podróż po wszechświecie. Były zachwycone seansem w zupełnie innym niż zwykle miejscu.

• Zapisy oraz rekrutacja do przedszkola

• ZAPISY ORAZ REKRUTACJA do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicachna rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowicach ogłasza zapisy oraz rekrutację do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach .

Regulamin rekrutacji oraz druki zamieszczone są na stronie internetowej:www.ppmopawlowice.edupage.org oraz www.zsppawlowice.edupage.org ( zakładka dokumenty)

Dokumenty należy składać w Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodziew Pawłowicach, ul. Wojska Polskiego 3

Harmonogram_naboru_do_PPMO.pdf

• "Babciu, Dziadku, co Wam dam?

Jedno serce tylko mam,

a w tym sercu róży kwiat…

Żyjcie jeszcze dwieście lat!"

21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. To właśnie Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach.  Kiedy odbierają wnuki z przedszkola dostrzec można silne więzi łączące oba pokolenia.

Z okazji dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie w formie muzyczno- słownych wystąpień. W przepięknej scenografii przedszkolaki tańczyły,  recytowały wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły niezwykłych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców,

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie, a rodzicom za przygotowanie poczęstunku i pomoc w organizacji.